رنگ هنری اکریلیک

رنگ هنری اکریلیک مدرن ابزاری ایده آل برای بیان خلاقیت، نقاشی، ایجاد مجسمه یا صنایع دستی با استفاده از تکنیک خودتان است.

رنگ هنری اکریلیک برای نقاشی

 انواع و روش های کاربرد

اکریلیک یک ماده جهانی است که به سرعت خشک می شود. برای نقاشی تقریباً بر روی هر نوع سطحی: بوم، چوب، شیشه، سرامیک، پارچه، فلز و غیره کاربرد دارد. استفاده از رنگ های اکریلیک آسان است، دارای روشنایی عالی است که به شما امکان می دهد انواع مختلف نقاشی از جلوه ها و بافت های بصری با پیچیدگی های مختلف را خلق کنید.

رنگ اکریلیک را هم هنرمندان با تجربه و هم مبتدیان دوست دارند. این رنگ در میان انیماتورها محبوب است. رنگ های غنی و عدم وجود اجزای مضر به آن اجازه می دهد تا در هر مکانی و هر گروه سنی از آن استفاده کنند.

بیایید نگاهی دقیق تر به خواص و کاربرد رنگ های اکریلیک برای نقاشی بیندازیم.

ویژگی ها و مزایای رنگ اکریلیک هنری برند کدفیکس

رنگ های اکریلیک پراکنده در آب در نیمه اول قرن بیستم اختراع شدند و به سرعت در نقاشی، معماری و هنرهای کاربردی رایج شدند. آنها از پلی اکریلات ها (پلیمرهای استرهای اسیدهای اکریلیک، متاکریلیک یا سیانوآکریلیک) و کوپلیمرهای آنها ساخته شده اند.

به لطف پایه مصنوعی آنها، آنها به حلال های پیچیده نیاز ندارند. رنگ ها خواص خمیری دارند. می توان آنها را با آب رقیق کرد.رنگ در یک لایه نازک و یکنواخت اعمال می شود و پس از خشک شدن، یک پوشش بادوام ایجاد می کند که در برابر رطوبت حساس نیست.

رنگ های اکریلیک به سرعت در بین هنرمندان محبوبیت یافت و باعث ظهور تکنیک های جدید و اصلی نقاشی شد. در زمان های مختلف، هنرمندان مشهوری مانند مارک روتکو، اندی وارهول، بریجت رایلی، ریچارد استس، دیوید هاکنی و بسیاری دیگر از اکریلیک برای نقاشی های خود استفاده می کردند.

ویژگی های رنگ اکریلیک:

اکریلیک به شما امکان می دهد بارها و بارها لایه های رنگ را روی سطح اعمال کنید و همچنین به سرعت طرح را هنگام خشک شدن تنظیم کنید.

می توانید با یک برس خشک با مواد کار کنید یا یک کاردک صاف روی سطح مرطوب ایجاد کنید.

هنگام خشک شدن، اکریلیک کمی تیره می شود و رنگ را روشن تر و واضح تر می کند. این تغییر “تغییر رنگ مرطوب به خشک” نامیده می شود.

با استفاده از اکریلیک می‌توانید یک پالت تقریبا نامحدود از سایه‌ها را دریافت کنید. رنگ‌ها به خوبی ترکیب می‌شوند و رنگ‌های جدید و گاهی هیجان انگیز ایجاد می‌کنند.

رنگ های اکریلیک مزایای زیادی دارند. آنها به سرعت خشک می شوند (آب تبخیر می شود و اتصال قوی پلیمر و رنگدانه رنگی روی ورق باقی می ماند)، کاملاً حتی بر روی سطح تصفیه نشده قرار می گیرند و برای مدت طولانی در برابر ترک خوردگی انعطاف پذیر و مقاوم می مانند. این ماده برای انسان و محیط زیست کاملاً ایمن است.

تنظیم قوام اکریلیک آسان است: با اضافه کردن آب معمولی از ماده خیلی غلیظ به مایع آن را تغییر دهید. در عین حال، رنگ‌ها کاملاً با جوهر، آبرنگ، روغن و سایر مواد هنری ترکیب می‌شوند که به آنها امکان می‌دهد هنگام نقاشی در مدیا ترکیبی استفاده شوند.

انواع رنگ اکریلیک هنری برند kadfix و ویژگی های متمایز آنها

گزینه های مختلفی برای طبقه بندی رنگ های اکریلیک برای نقاشی وجود دارد. به عنوان مثال، آنها ممکن است در ترکیب رنگ متفاوت باشند:

  • رنگ هنری مات: پس از خشک شدن آنها یک لایه مداوم و مات بدون درخشش تشکیل می دهند.
  • رنگ هنری براق  یا صدفی: یک سطح براق ایجاد کنید که کاملاً صاف یا نرم ابریشمی است.
  • رنگ هنری فلورسنت: به دلیل افزودن یک جزء ویژه به ترکیب، آنها تحت تأثیر اشعه ماوراء بنفش می درخشند.

آنها در ظروف متفاوت و در اندازه های مختلف فروخته می شوند. انتخاب ظرف بستگی به نوع مصرف شما دارد.

روش ها و ویژگی های کاربرد

یکی از رایج ترین سوالات هنرمندان مبتدی نحوه کار با رنگ های اکریلیک است. کار با رنگ هنری اکریلیک نیاز به دانش و مهارت خاصی دارد. مشکل اصلی خشک شدن سریع پلیمر است. کاربران بی‌تجربه وقت خود را با دست و پا زدن، سر و صدا کردن، و از دست دادن لحظه‌ای که هنوز امکان تصحیح خطاهای ضربه‌ها وجود داشت، از دست می‌دهند. برای جلوگیری از این امر، ما توضیحاتی جهت طرز استفاده از رنگ هنری برایتان خواهیم داد.

 اصول اولیه نحوه استفاده از رنگ هنری اکریلیک

اولین بار بهتر است تکنیک نوشتن “مرطوب روی مرطوب” را انتخاب کنید. برای این کار باید ورق را با آب مرطوب کنید و از یک برس مرطوب استفاده کنید.

برای نوشتن خشک، از دو برس استفاده کنید. اولی رنگ را اعمال می کنید، دومی (تمیز و مرطوب) تصویر را اصلاح می کنید (عیب ها را حذف می کنید، خطوط را اصلاح می کنید، رنگ ها را نرم می کنید).

روش جالب دیگر برای نقاشی با رنگ های اکریلیک روش لعاب است: ابتدا یک لایه ضخیم اعمال می شود و نقاشی بعدی قبلاً رقیق شده است. در اینجا مهم است که صبر کنید تا هر لایه قبلی کاملاً خشک شود.

اکریلیک می تواند و در برخی موارد حتی نیاز به رقیق شدن با آب دارد. به عنوان مثال، در مورد کار با تفنگ اسپری یا نقاشی در یک اتاق گرم، جایی که باید روند خشک کردن را کند کنید. آب نیز به پالت خشک شده اضافه می شود تا رنگ ها را “احیا” کند.

قوانین اساسی هنگام مخلوط کردن اکریلیک با آب:

  • از مایع مقطر استفاده کنید
  • همچنین می توانید آب لوله کشی معمولی مصرف کنید، اما مطمئن شوید که قبل از استفاده آن را جوشانده اید.
  • رنگ باید در یک ظرف تمیز جداگانه رقیق شود.
  • نسبت آب و رنگ بستگی به تکنیک کاربرد دارد. هنگام کشیدن لایه زیرین، باید ۱: ۱ را مخلوط کنید، تا لایه دوم صاف تر – ۱: ۲، و شفاف (هنگام لعاب) – ۵: ۱ به دست آید.
  • در مرحله اولیه تسلط بر رنگ های اکریلیک، توصیه می شود مجموعه ای از ۷-۱۰ رنگ داشته باشید: سفید، سیاه، قرمز، زرد، آبی. این برای ایجاد ده ها ترکیب از سایه های جدید کافی است.